Ανακοίνωση

Ενημερώνουμε οτι από την Δευτέρα 1η Οκτωβρίου θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, όπου θα παρουσιάζουμε στιγμιότυπα από τη ζωή του σχολείου μας, τις επισκέψεις μας, τις δραστηριότητές μας, προγράμματα που αναπτύσσουμε για το περιβάλλον, την υγεία, τον πολιτισμό και την ιστορία μας.

Αλλά όχι μόνο αυτά!

Ελπίζουμε οι φίλοι μας και οι φίλες μας να ενημερώνονται και να ψυχαγωγούνται. Θα μπορούμε να συζητάμε, να ανταλλάσουμε απόψεις για προβλήματα που προκύπτουν.

Επιδιώκουμε οι μαθητές να συνεργάζονται, να σκέφτονται, να κρίνουν και να αποφασίζουν για θέματα που τους αφορούν.

Με αυτές τις σκέψεις σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση.

Αν θέλετε να συνεργαστούμε, περιμένουμε τις προτάσεις σας στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή στο fax του Σχολείου μας.

Η Διευθύντρια του 3ου Δ.Σ. Γαλατσίου
Μαρία Κουκούδα

Ανακοίνωση - Ενημέρωση

3ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου
4ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου

Σας γνωστοποιούμε ότι σύμφωνα με το υπ' αριθμ. Π.Δ. 79/1-8-2017 αρθ.18 η υποδοχή των μαθητών θα γίνεται από τις 8:00 π.μ. έως 8:15 π.μ. από την κεντρική είσοδο του σχολείου επί της οδού Ελ. Βενιζέλου.

Κατά τη διάρκεια του χρόνου προσέλευσης των μαθητών δεν παρευρίσκεται χωρίς άδεια κανείς, εκτός των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Μετά το χτύπημα του κουδουνιού στις 8:15 π.μ. η παραπάνω είσοδος κλειδώνεται με ευθύνη των εφημερευόντων.

Οι αργοπορημένοι μαθητές θα προσέρχονται με τους γονείς τους από την είσοδο της οδού Πρωτοπαπαδάκη (μπλε πόρτα) και θα ενημερώνεται η Διευθύντρια του αντίστοιχου σχολείου.

Η Α' και η Β' τάξη θα αναχωρεί από τις θύρες της οδού Προφήτου Ηλία. Οι υπόλοιπες (Γ', Δ', Ε', ΣΤ') από την Κεντρική Είσοδο, Ελ. Βενιζέλου.

Κάθε Τρίτη λόγω λαϊκής, η προσέλευση και η αποχώρηση όλων των τμημάτων των σχολείων θα γίνεται από τις θύρες των αντίστοιχων σχολείων της οδού Προφήτου Ηλία.

Με σκοπό να εξασφαλίζεται η ασφάλεια των μαθητών οι θύρες εισόδου-εξόδου του σχολείου παραμένουν κλειστές κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ 3ου & 4ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Ελέγχετε τακτικά το Ημερολόγιο συμβάντων σχετικά με ανακοινώσεις και λειτουργία του σχολείου.

Ημερολόγιο συμβάντων

Το σχολείο μας

Πληροφορίες για το σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας του, το εκπαιδευτικό προσωπικό και την ιστοσελίδα μας.

e-Υλικό

Σχολικά βιβλία και βιβλιοθήκες, εκπαιδευτικά και επιστημονικά θέματα για τη σχολική ζωή, την τεχνολογία και τον κόσμο.

Δραστηριότητες

Δραστηριότητες του σχολείου και των μαθητών με προγράμματα, εργασίες, παρουσιάσεις, αθλητικές & πολιτιστικές εκδηλώσεις.

Με μια ματιά
Πληροφορίες, e-Υλικό, Προγράμματα, Εργασίες μαθητών, Γενικά Θέματα

Ζωγραφιά του μήνα | 3ο δημοτικό γαλατσίου

Ζωγραφιά του μήνα

Η Ιστοσελίδα μας είναι ολοκληρωμένη. Θα προστίθεται συνεχώς καινούργιο υλικό.